Artykuł sponsorowany

Jak często wykonuje się przedłużanie włosów?

Jak często wykonuje się przedłużanie włosów?

Przedłużanie włosów to coraz bardziej popularna usługa w salonach fryzjerskich, pozwalająca na szybkie i efektowne zmiany wyglądu. W Polsce coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg, by zyskać długie, gęste i zdrowo wyglądające pasma. Częstotliwość wykonania przedłużania włosów zależy od indywidualnych potrzeb klientki oraz rodzaju użytej metody. Warto poznać najważniejsze aspekty tego procesu, by móc świadomie podejmować decyzje dotyczące pielęgnacji swoich kosmyków.

Jakie metody przedłużania włosów są najpopularniejsze?

Wśród dostępnych metod przedłużania włosów wyróżnia się kilka technik, które cieszą się szczególnym uznaniem wśród klientek oraz stylistów. Jedną z nich jest metoda keratynowa, polegająca na łączeniu pasemek z naturalnymi włosami za pomocą specjalnej substancji – keratyny. Inną popularną techniką jest tzw. mikroring, gdzie dołączane pasma są przymocowywane za pomocą małych pierścieni. Warto wspomnieć również o metodzie taśmowej, która polega na przyklejaniu pasemek do własnych włosów za pomocą specjalnych taśm.

Wybór odpowiednich włosów do przedłużania jest kluczowy dla uzyskania satysfakcjonującego efektu. Warto zwrócić uwagę na jakość oraz pochodzenie pasemek. Włosy słowiańskie we Wrocławiu są jednym z najlepszych wyborów – charakteryzują się wysoką jakością, naturalnym wyglądem oraz trwałością. Są one zbliżone strukturą do włosów większości Polek, co sprawia, że doskonale komponują się z naturalnymi pasmami. Alternatywą mogą być włosy europejskie, które również cechuje dobra jakość oraz wytrzymałość.

Jak często można przedłużać włosy?

Częstotliwość przedłużania włosów zależy od metody, jaką się stosuje oraz od indywidualnych potrzeb klientki. W przypadku metod keratynowej mikroringowej oraz taśmowej, przedłużenie włosów może być utrzymywane nawet do 3–4 miesięcy, po czym należy je zdjąć i nałożyć na nowo. W przypadku metody clip-on pasma można doczepiać i zdejmować według potrzeb, jednak nie zaleca się noszenia ich przez dłuższy czas bez przerwy. Ważne jest również regularne przycinanie końcówek włosów oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji przedłużonych włosów, aby zachować ich zdrowy wygląd.